Domů » Videa » Rozjede se rally speciál na mýdle? Tohle je čistá věda

Rozjede se rally speciál na mýdle? Tohle je čistá věda

0

Pro tento pokus potřebujete pouze tři věci. Hodně mýdla, platformu na rozjetí a zavodní speciál pro závody rallycrossu. A samozřejmě pár kamarádů, kteří vás budou povzbuzovat. Pak už stačí pouze vylít mýdlo na platformu a vzít neskutečně výkonné auto. Jak rychle se na takovém povrchu rozjede?

Rozjede se rally speciál na mýdle? Tohle je čistá věda

600 koní na mýdle

Tak nějak bychom mohli shrnout tohle video od Hoonigans. Použité auto je opravdový rallycross speciál Ford Focus s výkonem 600 koní. Nejčastěji se prohání po šotolině, hlíně nebo asfaltu. Tam jsou s ním řidiči schopni předvádět až těžko uvěřitelné kousky. Mají až zázračné zrychlení a v zatáčkách drží jako přilepené. Co ale dokáže předvést na mýdle?

Co si z toho odnést

Říkáte si, že je to nejspíš jeden z těch zbytečných pokusů? Jak se to vezme. Asi je naprosto jasné, že bude na mýdle bude protáčet kola. V tuhle chvíli nám mnoho zábavy přinesou hlavně zpomalené záběry. Auto se marně snaží najít aspoň trochu trakce a kola se protáčí jako šílená. Nakonec také zjistíme, že se se speciál na těch třech metrech mýdla dokáže dostat až na šestý rychlostní stupeň.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články