Domů » Dopravní značky » Informativní dopravní značky » Informativní značky směrové » Návěst doporučeného způsobu odbočení cyklistů vlevo

Návěst doporučeného způsobu odbočení cyklistů vlevo - IS 10e

Dopravní značka Návěst doporučeného způsobu odbočení cyklistů vlevo

Dopravní značka vyznačuje přikázaný způsob odbočení cyklistů vlevo příčným přejetím nebo převedením jízdního kola. Cyklista při odbočování vlevo smí tento úkon provést pouze způsobem vyznačeným na značce.

Prohlížíte si dopravní značku Návěst doporučeného způsobu odbočení cyklistů vlevo, která je řazena do sekce informativní dopravní značky směrové. Skupina informativní značky směrové jsou značky, které poskytují účastníkům provozu orientaci pomocí značek doplněnou vždy se směrovou šipkou. Konkrétní barevné provedení těchto značek se liší podle jejich vyobrazení dle vyhlášky v závislosti na konkrétního druhu cíle nebo kategorie pozemní komunikace, kam dopravní značky směřují a nebo kde se nachází. Obecně se uvádí, že po dálnici se používají dopravní značky v barvě zelené a pro ostatní pozemní komunikace v barvě modré nebo bílé. Informativní značky se rozdělují na informační značky zónové, informativní značky provozní, informativní značky směrové a informativní značky jiné.
Níže naleznete další dopravní značky ze sekce Informativní značky směrové.

Další značky ze sekce Informativní značky směrové