Domů » Dopravní značky » Informativní dopravní značky » Informativní značky směrové » Návěst změny směru jízdy s omezením

Návěst změny směru jízdy s omezením - IS 10d

Dopravní značka Návěst změny směru jízdy s omezením

Dopravní značka informuje zejména o změně směru jízdy na pozemní komunikaci nebo o způsobu průjezdu místa na pozemní komunikaci, případně o vzdálenosti k takovému místu a vyznačují počet a uspořádání jízdních pruhů.

Dopravní značka současně vyznačuje omezení platné pro příslušný jízdní pruh.

Symbol šipky může být obrácen.

Prohlížíte si dopravní značku Návěst změny směru jízdy s omezením, která je řazena do sekce informativní dopravní značky směrové. Skupina informativní značky směrové jsou značky, které poskytují účastníkům provozu orientaci pomocí značek doplněnou vždy se směrovou šipkou. Konkrétní barevné provedení těchto značek se liší podle jejich vyobrazení dle vyhlášky v závislosti na konkrétního druhu cíle nebo kategorie pozemní komunikace, kam dopravní značky směřují a nebo kde se nachází. Obecně se uvádí, že po dálnici se používají dopravní značky v barvě zelené a pro ostatní pozemní komunikace v barvě modré nebo bílé. Informativní značky se rozdělují na informační značky zónové, informativní značky provozní, informativní značky směrové a informativní značky jiné.
Níže naleznete další dopravní značky ze sekce Informativní značky směrové.

Další značky ze sekce Informativní značky směrové