Domů » Dopravní značky » Zákazové dopravní značky » Zákaz vjezdu vozidel, jejichž okamžitá hmotnost přesahuje vyznačenou mez

Zákaz vjezdu vozidel, jejichž okamžitá hmotnost přesahuje vyznačenou mez - B 13

Dopravní značka Zákaz vjezdu vozidel, jejichž okamžitá hmotnost přesahuje vyznačenou mez
  • Název: Zákaz vjezdu vozidel, jejichž okamžitá hmotnost přesahuje vyznačenou mez
  • Kód značky: B 13
  • Kategorie: Zákazové dopravní značky

Dopravní značka zakazuje vjezd vozidly, jejichž okamžitá hmotnost přesahuje vyznačenou mez. U jízdní soupravy se limit vztahuje na jednotlivá vozidla soupravy. Mezní hodnoty se uvádějí v celých tunách.

Je-li značka č. B 13 doplněna dodatkovou tabulkou „Text“ (č. E 12) s nápisem „JEDINÉ VOZIDLO … t“, smí do takto označeného úseku vjet vozidlo, jehož okamžitá hmotnost, a jde-li o soupravu, okamžitá hmotnost všech vozidel soupravy, sice přesahuje údaj na značce, nikoliv však údaj na tabulce. Značkou musí být označen každý most, jehož normální zatížitelnost je nižší než 26 tun a výhradní zatížitelnost nižší než 48 tun, a to ve vzdálenosti 10 m před mostem.

Na zákaz je nutno předem upozornit před nejbližší křižovatkou pomocí dopravní značky „Návěst před křižovatkou“ (č. IS 9c nebo IS 9d) s uvedením symbolu značky „Zákaz vjezdu vozidel, jejichž okamžitá hmotnost přesahuje vyznačenou mez“ (č. B 13), popřípadě pomocí dopravní značky „Zákaz vjezdu vozidel, jejichž okamžitá hmotnost přesahuje vyznačenou mez“ (č. B 13) doplněné dodatkovou tabulkou „Směrová šipka“ (č. E 7b) nebo „Vzdálenost“ (č. E 3a), a to včetně způsobu vyznačení objížďkové trasy. Nelze totiž připustit, aby se takto velká vozidla před omezením (zprav. před mostem) otáčela.

Prohlížíte si dopravní značku Zákaz vjezdu vozidel, jejichž okamžitá hmotnost přesahuje vyznačenou mez, která je zařazena do sekce zákazové dopravní značky. Skupina zákazových dopravních značek ukládá účastníkům silničního provozu zákazy nebo omezení, kterými se musí řídit na pozemních komunikacích. To znamená, že řidičům značky říkají, kam nesmí vjíždět nebo pouze za určitých podmínek. Zákazové značky se umisťují u konkrétního místa, odkud zákaz nebo dané omezení platí, popřípadě kde má končit. Tyto značky mají kruhový tvar a jeho vnější okraj je vždy vyznačen červenou barvou. Vnitřní část kruhu je doplněna jednoduchými obrázky konkrétního zákazu.
Níže naleznete další dopravní značky ze sekce Zákazové dopravní značky.

Další značky ze sekce Zákazové dopravní značky

Ráda cestuji autem neplánovaně kamkoliv, kdykoliv a na, jakkoliv dlouhou cestu. Mám ráda velká auta, která jsou praktická a umí na víkend převést cokoliv na co si vzpomenu. Od 18 let vlastním řidičský průkaz a užívám si tu bezstarostnou a svobodnou jízdu, kam zrovna chci. Na Autotripu pro vás převážně píšu informační články a praktické tipy pro řidiče.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.