Domů » Pro řidiče » Jak ochránit auto před negativními vlivy horka?

Jak ochránit auto před negativními vlivy horka?

0

Je naprosto zbytečné ptát se, zda-li jste si všimli toho obrovského horka. Ani nemusíme jet autem do Chorvatska, abychom si užívali čtyřicítky jako vyšité. Jen to moře nám tady chybí. Na prudkém slunci raději buďte jen rozumně dlouhou dobu a nezapomeňte na tak důležitý pitný režim. Jak se ale postarat o auto? To se do bazénu zchladit nezajde.

Jak ochránit auto před negativními vlivy horka?

Umývat rozpálené auto?

I když se to možná zdá jako dobrý nápad, tak se tomu snažte vyhnout. Má to hned několik důvodů. Začněme tím estetickým. Po umytí auta očekáváte krásnou lesknoucí se karoserii bez skvrn. Slunce ale bude bojovat proti vám. Kvůli horku bude voda a mycí přípravky schnout velice rychle, což povede ke skvrnám a mapám. Druhým důležitým faktorem je riziko poškození laku. Ten je totiž rozpálený a vy ho během chvilky ochladíte studenou vodou což může skončit popraskáním laku.

Pokud můžete, tak auto garážujte

Slunce nemá negativní vliv na lak jen při mytí, ale také při odstavení. Méně kvalitní laky mohou blednout a praskat, nebo se začne odloupávat transparentní vrstva laku. Auto se snažte auto uklidit do garáže nebo alespoň pod přístřešek, jinak budete možná řešit opravu laku. Trpí také gumové a plastové části. Na přímém slunci křehnou a ztrácejí své vlastnosti.

Jak používat klimatizaci?

Při jejím správném používání ochráníte auto i vás jakožto řidiče. Jak je to možné? Důležitý je teplotní rozdíl mezi interiérem a venkem. Pokud to přeženete, tak můžete čekat rýmu, nebo je možné z teplotního šoku zkolabovat. Rozdíl by neměl být větší než 5 stupňů Celsia. Klimatizaci se snažte takových pět minut před dojetím vypnout, aby vyschla a netvořila se v ní plíseň a můžete prodloužit život klimatizace.

Autobaterie trpí i v létě

Ano je to tak. Když vaše baterka úspěšně zvládne zimu, tak na ni čeká léto. Vlivem velkých teplot dochází k samovybíjení a snížení životnosti. Na elektrodách může dojít k sulfataci a znovu dojde ke snížení kapacity autobaterie. Auto se snažte garážovat a baterku alespoň jednou za čas zkontrolovat.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články