Video: Jak vznikají bezdůvodné kolony? A jak jim předcházet?

0
2413
Jak vznikají kolony
Jak vznikají kolony

Blíží se jaro, což s sebou přinese množství oprav na silnicích a dálnicích. A jak již pravděpodobně velice dobře víte, tak to znamená i omezení v provozu a kolony. Vzniku kolon se přitom dá předcházet a na teoretické rovině se dá říci, že i taková dálnice D1 by mohla být bez větších potíží průjezdná. Zpoždění na silnicích se dá z části eliminovat pomocí několik doporučení.

Sledujte informační tabule

Pozorně sledujte dění na silnicích a vnímejte informační tabule. Tam se můžete dozvědět cenné informace ohledně zpomalení dopravy, či jejím úplném zastavení. Naladit si též můžete odpovídající rozhlasovou stanici, odkud se dozvíte důležité informace o vývoji dopravy.

Pomoci může i navigace do auta

Používat můžete dynamické navigace do auta, které vám včas řeknou, kde je problém a navedou vás na lepší a rychlejší trasu.

Pravidlo zipu

Dodržujte pravidlo zipu. Je platné při souběžné jízdě a umožňuje řidičům, aby se plynule sjeli do jednoho pruhu. Při správném provedení dokáže předejít zbytečnému zastavení dopravy.

V přiloženém videu můžete vidět, že kolona může vzniknout naprosto bez příčiny. Auta jedou stejnou rychlostí a nic jim do cesty nevjede. I přesto ale zastaví.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte váš komentář
Vaše jméno