Domů Pro řidiče Jak správně skladovat zimní pneumatiky?

Jak správně skladovat zimní pneumatiky?

0
11585

Nepodceňujte správné skladování

V našem nedávném článku jsme se věnovali problematice přezutí ze zimních na letní pneumatiky. Dnes se budeme věnovat souvisejícímu problému- jak správně uskladnit zimní pneumatiky.

 

Pokud chceme, aby nám pneumatiky sloužili i pro příští zimní sezónu bez potíží, je důležité uposlechnout několik, jednoduchých pravidel.

 

Základní pravidla zní:

Prvním z nich je důkladné očištění pneumatiky před jejím samotným uložením k odpočinku. Dezén by rozhodně neměl být plný kamínků a ani hlína a jiné nečistoty pneumatice moc neprospějí.

 

Pro zakonzervování pneumatiky je vhodné zainvestovat do speciálních vosků přímo od výrobců pneumatik.

 

Důležité je také si každou z pneumatik správně popsat. K tomu využijeme křídu či speciální fixy na popis pneumatik. Tento opis nám pomůže při opětovném nasazování pneumatik na vůz. Pneumatiky by se totiž neměly „prohazovat“ a pokud nějaká pneumatika zahájí svůj život na pravém předním kole, měla by tak i prožít zbytek života.

 

 

Pneumatiky se doporučuje skladovat s ráfky a v nafouklém stavu. Tlak by měl dosahovat stejných hodnot, jako pokud jsou pneumatiky na vozidle.

 

Pokud skladujete pneumatiky bez ráfku, rozhodně je nepokládejte „na bok“. Pneumatiky by měly vždy stát a majitel by je měl pravidelně každý měsíc pootáčet.

 

foto: wikimedia.com, michelin.com

 
Sdílejte
Předchozí článekVolvo vypouští 100 autonomních aut do ulic!
Další článekŠkoda VisionS zachycena v pohybu!
Ve vodách motoristické novinařiny se pohybuji již pátým rokem. Podílel jsem se na chodu mnoha webových projektů s motoristickou tématikou. Pravidelně navštěvuji tiskové konference, autosalony a další podobné akce, s cílem připravit pro své čtenáře co možná nejkvalitnější obsah.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here