Jak správně skladovat zimní pneumatiky?

0
2280

Nepodceňujte správné skladování

V našem nedávném článku jsme se věnovali problematice přezutí ze zimních na letní pneumatiky. Dnes se budeme věnovat souvisejícímu problému- jak správně uskladnit zimní pneumatiky. Pokud chceme, aby nám pneumatiky sloužili i pro příští zimní sezónu bez potíží, je důležité uposlechnout několik, jednoduchých pravidel.

Základní pravidla zní:

Prvním z nich je důkladné očištění pneumatiky před jejím samotným uložením k odpočinku. Dezén by rozhodně neměl být plný kamínků a ani hlína a jiné nečistoty pneumatice moc neprospějí.

Pro zakonzervování pneumatiky je vhodné zainvestovat do speciálních vosků přímo od výrobců pneumatik.

Důležité je také si každou z pneumatik správně popsat. K tomu využijeme křídu či speciální fixy na popis pneumatik. Tento opis nám pomůže při opětovném nasazování pneumatik na vůz. Pneumatiky by se totiž neměly „prohazovat“ a pokud nějaká pneumatika zahájí svůj život na pravém předním kole, měla by tak i prožít zbytek života.

Skladování pneumatik s ráfky nebo bez

Pneumatiky se doporučuje skladovat s ráfky a v nafouklém stavu. Tlak by měl dosahovat stejných hodnot, jako pokud jsou pneumatiky na vozidle. Pokud ale skladujete pneumatiky bez ráfku, rozhodně je nepokládejte „na bok“. Pneumatiky by měly vždy stát a majitel by je měl pravidelně každý měsíc pootáčet.

foto: wikimedia.com, michelin.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte váš komentář
Vaše jméno