Domů » Pro řidiče » Velká změna v přepisu vozidel – řidiči mají konečně lehčí život

Velká změna v přepisu vozidel – řidiči mají konečně lehčí život

0

Jak se zdá, letošní měsíc červen je pro zákony naší země v mnohém vskutku přelomný. Nejen, že začal platit velice kontroverzní zákaz kouření v restauracích, ale v platnost vstoupilo i nové nařízení o povinnosti hlášení autoservisů o provedených změnách na voze, o kterých jsme vás nedávno informovali. Další velkou novinkou je příchod nových pravidel, týkající se změny vlastníka vozidla.

Velká změna v přepisu vozidel – řidiči mají konečně lehčí život

Doposud se musel prodávající i kupující domluvit a společně se do deseti dní od prodeje vozu dostavit na příslušný registr vozidel, kde bylo vozidlo přihlášeno, respektive v místě bydliště prodávajícího. Pokud nebylo možné, aby se oba účastníci tohoto aktu zúčastnili, bylo zapotřebí aby s sebou jeden z nich měl podepsanou plnou moc, opravňující ho k jednání za nepřítomnou osobu. To je ale již minulostí.

Pryč jsou zdlouhavé formality

Novela zákona, která vstoupila v platnost společně se začátkem letošního černa stanoví, že k přepisu vozidla podává žádost prodávající, v místě svého trvalého bydliště, nebo na jakémkoli jiném dopravním inspektorátu. Úřady jeho návrh zpracují a vyzvou kupujícího, aby předložil patřičné dokumenty, související s koupí vozu. Pokud tak kupující neučiní, je i tak zapsán jako nový majitel vozu a dopravní inspektorát patřičnému vozidlu vystaví nový technický průkaz a osvědčení o registraci. Tyto úkony je dle zmíněné novely možné vykonat na jakémkoli obecním úřadu s rozšířenou působností na území České republiky. Přepis auta na nového majitele by tak měl být výrazně snadnější a rychlejší.

Foto:Pexels.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články