Domů » Cestování » Rozhodnete se nadávat policistům v Německu? Může vás to vyjít draho! Ceník pokut za nadávky

Rozhodnete se nadávat policistům v Německu? Může vás to vyjít draho! Ceník pokut za nadávky

Když vás zastaví němečtí dopravní policisté, měli byste si dobře rozmyslet, co jim řeknete. Nadávání totiž může být velmi drahé, a to doslova. Dopravní předpisy a pravidla v Německu jsou velmi přísná a zahrnují i velmi vysoké pokuty za nadávky a urážky. Německé soudy zavedly tento podrobný ceník pro různé typy nadávek a urážek a také vulgárních gest směřovaných právě k policistům. Výše pokut je nastavena tak, aby odradila všechny řidiče od nepatřičného chování!

Rozhodnete se nadávat policistům v Německu? Může vás to vyjít draho! Ceník pokut za nadávky

Ceník pokut za nadávky

V tomto přehledu najdete ceník typických vulgarismů, za jejichž použití vůči policistům hrozí vysoké pokuty. Tyto sankce jsou zavedeny s cílem udržet respekt a slušnost v komunikaci mezi řidiči a policií.

Slovník nadávkaPokuta v EUR
„Vyliž mi“300 EUR
„Krávo pitomá“300 až 800 EUR
„Zloději“ nebo „Ty seš tak blbej, že ani psát neumíš“450 EUR
„Ty hloupé prase“475 EUR
„To nemáš ženská pitomá nic lepšího na práci?“ nebo „Co chceš ty pitomče?“500 EUR
„Asociál“550 EUR
„Idiot“750 EUR
Chorobně nadržený na práci“800 EUR
„Prokletá banda pirátů“900 EUR
„Spolek kašparů“1 000 EUR
„Impotent“ nebo „Sráč“1 000 EUR
„Blbče v uniformě“1 500 EUR
„Ty děvko“1 900 EUR
„Hnusná svině“ nebo „Stará svině“2 500 EUR

Ceník pokut za gesta

Nemravná a vulgární gesta mají rovněž svůj ceník pokut. 

Vulgární gestaPokuta v EUR
Vytvoření kruhu palcem a ukazováčkem (symbolizující zadnici)675 EUR
Symbolické ukázání pánského přirození750 EUR
Mávání rukou před obličejem policisty1 000 EUR
Vztyčený prostředníček4 000 EUR
Vztyčený prostředníček doprovázený pepřovým sprejem4 750 EUR
Facka policistovi 6 000 EUR

Speciální případy: Nemravné chování a gesta na silnici

Pozor i na nemravná gesta jako je například vztyčený prostředníček! Pokud projíždíte kolem policejní hlídky a použijete nemravné gesto, nebo pokud takové gesto nasměrujete na veřejnou kameru sledující provoz, veřejný prostor a také chování účastníků silničního provozu, budete rovněž čelit velmi vysoké pokutě. 

Ceník pokut nadávek a gest policistovi v Německu!

Jaká situace je v České republice?

V České republice tento podobný podrobný sazebník pro nadávky policistům neexistuje. Přesto se vyplatí být k policistům zdvořilý. Policejní kontrola není nic příjemného a spousta z nás při ní zbytečně zmatkuje. Přitom to nemusí automaticky znamenat, že jste v průšvihu. 

U nás platí, pouze to, že neuposlechnutí výzvy nebo znevážení postavení policisty při výkonu jeho pravomoci může vést k pokutě až 10 000 korun, což není zanedbatelná částka

Jak je tomu v zahraničí?

Ještě se na to podíváme ve zkratce, jak to vypadá s pokutami v zahraničí. V Německu existuje podrobný ceník pokut za nadávky a hrubá gesta vůči policii. Ostatní země takový podrobný přehled pokut nemají, ale obvykle mají podobná právní opatření.

Ve Francii jsou policejní hlídky velmi zdvořilé vůči řidičům. Napadení policisty nebo neuposlechnutí jeho příkazu může řidiči vynes hrozit až 2 roky vězení, pokutu až 15 000 EUR a odebrání řidičského průkazu. Za vážné případy, jako je velmi agresivní fyzický útok, mohou být pokuty ještě vyšší a tresty odnětí svobody delší.

Ve Velké Británii může nadávka či sprosté slovo na adresu policisty vést k pokutě až 1 000 GBP. Vulgární gesta jsou považována za veřejný nepořádek a mohou být trestána pokutou až 2 500 GBP nebo krátkodobým vězením.

V Itálii jsou za urážky a nadávky stanoveny pokuty až 3 000 EUR, zatímco za vulgární gesta a hrubé chování může být pokuta až 1 500 EUR.

Ve Španělsku se pokuty za nadávky a urážky vůči veřejným činitelům pohybují od 600 do 30 000 EUR v závislosti na závažnosti přestupku. Fyzické napadení nebo hrozby mohou vést k ještě vyšším pokutám a trestům odnětí svobody.

V Rakousku jsou za nadávky, urážky a sprosté výkřiky na adresu policistů stanoveny pokuty až 2 000 EUR. Za nevhodné chování a vulgární gesta na veřejnosti může být pokuta až 1 000 EUR.

Ve Švýcarsku se pokuty za urážky a nadávky vůči veřejným činitelům mohou vyšplhat až na 10 000 CHF, za nevhodné chování a gesta pak kolem 1 500 CHF.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články