Pražský okruh bez dálniční známky?

0
5993
Pražský okruh

Dalším ze způsobů, jak ulevit přetížené dopravě v Praze, by mohla být jízda po dálničním okruhu bez známky. 

Petr Dolínek, pražský náměstek a radní pro dopravu, se domnívá, že zrušení poplatků za jízdu po dálničním pražském okruhu by mohlo napomoci snížení dopravní zátěže ve vnitřním městě a chce předložit návrh vládě.

 

Pražský okruh bez známky

 

Foto: iprpraha.cz

Ministerstvo dopravy už otevřelo debatu o možnosti zproštění plateb za některé úseky českých silnic. Celkem se to týkalo asi 30 kilometrů dálnic a rychlostních komunikací v místech, kde placená dálnice navazuje na silnici první třídy a nelze se jí vyhnout. 

V případě, že tyto úseky budou vyjmuty z povinnosti mít dálniční známku, nepřijde stát o nijak velkou finanční částku, naopak, z měst by mohly zmizet automobily, které jimi projíždějí zejména proto, aby ušetřily – a každé auto, které městem neprojede, pomůže zlepšení životního prostředí.

Předchozí článekBMW M3 oslavilo 40 let
Další článekNávrat Audi Quattro?
Nadšenec do všeho, co jen trochu smrdí benzínem. Zároveň také spoluzakladatel magazínu Autotrip.cz. Nejvíce ho baví auta, "se kterými si člověk může více hrát a cítí odezvu při každém manévru". Nejčastěji pro vás Marek připravuje různé návody, postupy a informační články.

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno