Domů » Autonovinky » Škoda Enyaq iV: Zdroj života pro domácí automobilku?

Škoda Enyaq iV: Zdroj života pro domácí automobilku?

0
Škoda Enyaq iV: Zdroj života pro domácí automobilku?
Škoda Enyaq

Nikoho z vás nejspíš nepřekvapí zpráva, že Škodovka připravuje elektrické novinky. Mluví se o tom už několik let, ale nyní se dá říct, že premiéra je za rohem. Celá tahle sága započala konceptem Vision iV a dnes již víme, že to skončí sériovou výrobu modelu Škoda Enyaq iV.

Škoda Enyaq je významný krok kupředu

Ano, tak se bude jmenovat první elektrické sériově vyráběné SUV mladoboleslavské automobilky Škoda. Již víme, že tento model bude postaven na nové modulární platformě MEB, která je čerstvě k dipozici pro koncern VW. Vás ale nejspíš nejvíc zajímá způsob, jakým vzešlo na svět označení Enyaq. Písmeno „E“ je samozřejmě elektromobil a „Q“ je písmeno společné pro SUV automobily Škoda. A to mezi tím je odvozenina od irského slova enya, což je ve volném překladu zdroj života.

Škoda Enyaq iV
Škoda Enyaq iV

Co slibuje?

Předchozí koncept byl poháněn dvěma elektromotory, tedy vždy jeden pro nápravu. Kombinovaný výkon byl 306 koní a zrychlení z 0 na 100 km/h zvládá za 5,9 vteřiny. A dojezd měl Vision iV údajně 500 kilometrů. Do roku 2022 má automobilka v plánu předvést 10 hybridních vozů, které bude sdružovat označení iV. Do roku 2025 by elektromobily a hybridy měly dělat 25 % všech prodejů domácí automobilky.

Škoda Enyaq
Škoda Enyaq iV

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

kontrolky v autě

Kontrolky v autě – Velký přehled všech kontrolek

0
Automobily stále více technologicky vyspívají a disponují tak vyspělejšími a složitějšími funkcemi a bezpečnostními systémy, proto potřebují i sofistikovanější palubní počítače, jejichž hlavním úkolem...