Test zimních pneumatik 185/65 R15 2019

Test zimních pneumatik 185/65 R15

Zimní období se nezadržitelně blíží, a vy se možná právě díváte po nových zimních pneumatikách. Mohl by se vám proto hodit test zimních pneumatik, který zveřejnil Všeobecný německý autoklub ADAC. Napomůže vám při výběru pneumatik, které si na vaše auto koupit, abyste v ideálním případě co nejlépe skloubili cenu a výkon. Hlavním posláním klubu ADAC je starat se o ochranu zájmů motoristů a také o podporu motoristického sportu a turistiky. Každý rok proto testují zimní pneumatiky, aby jeho prostřednictvím ukázali pravdu o jednotlivých produktech. Výběr zimních pneumatik jsou totiž významným faktorem bezpečnosti motoristů na silnicích v zimní období. V testu níže najdete 16 modelů pneumatik od nejrůznějších testovaných značek. Každá pneumatika byla testována v nejrůznějších disciplínách, aby se dokonale otestovaly její vlastnosti. Pojďme se tedy podívat na výsledky a výkony, které jednotlivé pneumatiky předvedly.

Jak dopadly zimní pneumatiky v testu?

Tyto zimní pneumatiky se hodí spíše na menší vozidla, či v případech, že dáváte na auto v zimě sadu menších kol. V kategorii 185/65 R15 se událo malé překvapení a pneumatiky Continental WinterContact TS 860 nedokázaly zvítězit, ale skončily až na čtvrtém místě. Toho prvního se ujala značka Dunlop se svou pneumatikou Dunlop SP Winter Response 2, které má výborné vlastnosti na mokrém povrchu, ale trošku ztrácí v případě opotřebení. Na druhé příčce je Kleber KRISALP HP3 s výbornými výsledky z testu a navíc při jejím zakoupení ušetříte proti prémiovkám hned několik stovek. To stejné platí v případě zimní pneumatiky Hankook W452 Winter i*cept RS2.

Jaké vozy obouvají zimní pneumatiky 185/65 R15?

Kde pneumatiky s tímto rozměrem najdeme? Nejčastěji se rozměr 185/65 R15 objevuje na vozech: Dacia Logan, Peugeot 207, Dacia Sandero, Renault Scénic, Citroën Xsara Picasso, Hyundai i30, Peugeot 208, Fiat Multipla, Dacia Logan MCV, Kia Cee´d.

Kdy je potřeba přezouvat na zimní pneumatiky?

Podle zákonů jsou zimní pneumatiky v České republice povinné od 1. listopadu do 31. března, pokud se na silnici nachází souvislá vrstva sněhu, led či námraza. Nebo také v případě, že vzhledem k povětrnostním podmínkám je možné předvídat souvislou vrstvu sněhu, led nebo námrazu. Když bude velice pěkné počasí, tak tedy hned 1. listopadu přezouvat nemusíte. Myslete ale na možné výkyvy počasí. Na silnicích označených značkou přikazující použití zimní výbavy jsou zimní pneu nutné již od 1. listopadu bez výjimek.

V případě zimních pneumatik je zákonem vyžadována minimální hloubka dezénu 4 mm. Můžete ji zkontrolovat podle rysek nebo změřit. Pneumatiky také nazouváme na všechna 4 kola. V žádném případě proto nemůžete kombinovat zimní a letní pneumatiky.