Test zimních pneumatik 225/50 R17 2020

Test zimních pneumatik 225/50 R17 2020
Test zimních pneumatik 225/50 R17 2020

O test zimních pneumatik v rozměru 225/50 R17 se postaral Německý autoklub ACE. Ten otestoval celkem 9 pneumatik, které podrobil nejrůznějším zkouškám. Ve výsledcích tak najdete nejen zhodnocení výkonu pneumatik na suchu a mokru, ale zjistíte také valivý odpor a hluk zimní pneu. Až na jednu pneumatiku byly všechny na základě testu doporučeny. Pouze podmíněně doporučeny jsou pneu Falken Eurowinter HS01, které podaly jen nízké výkony.

Kdy je potřeba přezouvat na zimní pneumatiky?

Podle zákonů jsou zimní pneumatiky v České republice povinné od 1. listopadu do 31. března, pokud se na silnici nachází souvislá vrstva sněhu, led či námraza. Nebo také v případě, že vzhledem k povětrnostním podmínkám je možné předvídat souvislou vrstvu sněhu, led nebo námrazu. Když bude velice pěkné počasí, tak tedy hned 1. listopadu přezouvat nemusíte. Myslete ale na možné výkyvy počasí. Na silnicích označených značkou přikazující použití zimní výbavy jsou zimní pneu nutné již od 1. listopadu bez výjimek.

V případě zimních pneumatik je zákonem vyžadována minimální hloubka dezénu 4 mm. Můžete ji zkontrolovat podle rysek nebo změřit. Pneumatiky také nazouváme na všechna 4 kola. V žádném případě proto nemůžete kombinovat zimní a letní pneumatiky.