Na prodej je Clarksonova Sierra Cosworth

0
4442

Další z ex-Top Gearovských vozů je na prodej

Patříte-li mezi tu menšinu lidí, která zná děj každé epizody slavného motoristického pořadu Top Gear z paměti, jistě vám nebude činit problém, vzpomenout si na druhou epizodu patnácté série, ve které se Jeremy Clarkson, Richard Hammond a James May pokoušeli zodpovědět otázku, který supersedan devadesátých let, je tím nejlepším. V tomto klání proti sobě na německých silnicích a dálnicích postavily BMW E36 M3, Mercedes-Benz 190E 2.3-16 Cosworth a Ford Sierra Sapphire RS Cosworth. Za volantem posledního jmenovaného vozu se objevil dokonce sám Clarkson, který s ním plnil nejrůznější úkol. Ať již dosažení maximální možné rychlosti na německé dálnici nebo cestu přes německé hranice s minimem paliva v nádrži.

 

A právě tento Ford Sierra Sapphire RS Cosworth, je nabídnut k aukci na aukčním serveru ClassicCarAuctions.co.uk. Odhadovaná cena tohoto stroje vyrobeného v Belgii s motorem z Británie, se pohybuje mezi třinácti a šestnácti tisíci liber (442 – 566 tisíc Kč).

 

 

Král své doby

Za své peníze dostane kupec nejen vůz použitý při natáčení nejslavnějšího motoristického pořadu na světě, za jehož volantem se objevil nejslavnější motoristický novinář, ale i pořádný kus auta. Pod kapotou Fordu Sierra Sapphire RS Cosworth se ukrývá dvoulitrový čtyřválec s masivním turbodmychadlem. Tento agregát dával v dobách, kdy patřil k technické špičce, výkon 204 koňských sil. Díky tomuto, na svou dobu úctyhodnému výkonu, dokázal vůz zrychlovat z 0 na 100 km/h za 6,2 sekundy a jeho maximální rychlost činila 240 km/h. To nám ovšem předvedl i samotný Clarkson, kterému se na německém Autobahnu podařilo ze Sierry „vyždímat“ rychlost 228 km/h. To rozhodně na starý sedan, vyrobený roku 1989, není špatné.

 

Foto: classiccarauctions.co.uk

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno