Test zimních pneumatik 225/40 R18 2021 Tyre Reviews

Zima se blíží, a proto vám přinášíme test zimních pneumatik s rozměrem 225/40 R18, se kterým přišel Tyre Reviews. Pomůže vám při rozhodování toho, jaké pneumatiky si na auto koupit, abyste co nejlépe skloubili cenu a výkon. Pravidelně jsou zimní pneumatiky testovány, aby se prostřednictvím testu zjistila funkčnost jednotlivých pneumatik. Správné pneumatiky jsou totiž významným faktorem bezpečnosti motoristů na silnicích v zimní období. V testu níže najdete 9 modelů pneumatik od nejrůznějších testovaných značek. Každá pneumatika byla testována v nejrůznějších disciplínách, aby se dokonale otestovaly její vlastnosti. Pojďme se tedy podívat na výsledky a výkony, které jednotlivé pneumatiky předvedly.

Výsledek testu zimních pneumatik 225/40 R18 Tyre Reviews

Test zimních pneumatik dopadl výborně pro značku Continental. Ta se svou pneumatikou Continental WinterContact TS 870 P obsadila první příčku v testu zimních pneumatik 225/40 R18. Na druhém místě se umístila pneumatika Michelin PILOT ALPIN 5.

#PneumatikaHodnoceníCena 
1.Continental WinterContact TS 870 PVítěz testu3600 KčSrovnat ceny
2.Michelin PILOT ALPIN 5Vítěz testu4000 KčSrovnat ceny
3.Hankook Winter i*cept evo3 W330-3000 KčSrovnat ceny
4.Bridgestone Blizzak Lm005-3400 KčSrovnat ceny
5.GoodYear UltraGrip Performance+-3500 KčSrovnat ceny
6.Dunlop Wintersport 5-3600 KčSrovnat ceny
7.Nokian WR Snowproof P-3700 KčSrovnat ceny
8.Gt Radial Winter Pro 2 Sport-2500 KčSrovnat ceny
9.Imperial SnowDragon UHP-1800 KčSrovnat ceny

Pro které vozy jsou pneu 225/40 R18 vhodné?

Kde pneumatiky s tímto rozměrem najdeme? Nejčastěji se rozměr 225/40 R18 objevuje na vozech: Škoda Octavia 1, 2, 3 a 4, Škoda Octavia RS, Volkswagen Golf GTI, Audi A3, Ford Focus, Hyundai i30, Kia Ceed nebo BMW 1 a 3.

Při výběru musíte dodržovat správný a kompatibilní rozměr. Označení na pneumatice vám napoví mnoho důležitých informací, které jsou při výběru důležité. Pokud si nevíte rady s tím, jak vybrat správné zimní pneumatiky, podívejte se na našeho nákupního rádce zde. Zde jsou detailně vysvětleny pojmy jako rozměry pneumatiky, nosnostní neboli hmotnostní index, rychlostní index nebo DOT kód a podobně.

Pokud vás zajímají i jiné rozměry pneumatik, podívejte se na všechny testy různých rozměrů zimních pneumatik zde.

Kdy musíme přezouvat na zimní pneumatiky?

Podle legislativy je nutné přezouvat zimní pneumatiky v České republice povinně od 1. listopadu do 31. března, pokud se na silnici nachází souvislá vrstva sněhu, led či námraza. Nebo také v případě, že vzhledem k povětrnostním podmínkám můžeme předvídat souvislou vrstvu sněhu, led nebo námrazu. Když bude velice pěkné počasí, tak tedy hned 1. listopadu přezouvat nemusíte. Myslete ale na možné výkyvy počasí. Na silnicích označených značkou přikazující použití zimní výbavy jsou zimní pneu nutné již od 1. listopadu bez výjimek.

U zimních pneumatik je zákonem nařízena minimální hloubka dezénu 4 mm. Můžete ji zkontrolovat podle rysek nebo změřit. Pneumatiky také nazouváme na všechna 4 kola. V žádném případě proto nemůžete kombinovat zimní a letní pneumatiky.

Test organizace Tyre Reviews

Organizace Tyre Reviews je nezávislou organizací, která provádí podrobné testy na pneumatikách. Všechny testované pneumatiky jsou podrobeny náročným podmínkám, jako je jízda na mokré, suché silnici nebo také na ledu a souvislé sněhové pokrývce.