Vybíráme povinné ručení. Jak ušetřit a nenaletět?

0
3262

Nevíte jak se rozhodnout? Nebojte, nejste sami

Slyšeli jste už někdy o termínu „rozhodovací paralýza“? Jedná se o psychický stav, kdy se člověk není schopen rozhodnout a zvolit si jednu z více nabízených možností. Čím více možností na výběr má dotyčný k dispozici, tím se jeho rozhodovací paralýza prohlubuje. V dnešní přehlcené společnosti to není nic neobvyklého. Dvojnásob to platí u situace s osobními automobily a vším, co s nimi souvisí.

Jak ušetřit, ale neprodělat?

Nemáme tím na mysli pouze nákup vozu, ale především vhodně zvolit, které povinné ručení pro vůz vybereme, zda a jakou havarijní pojistku uzavřeme a tak dále.  Toto rozhodnutí nám neulehčují ani samotné společnosti, které ho poskytují. Každá se chlubí nízkou cenou, množstvím bonusů, slev a mnohými dalšími vábničkami na zákazníky.

Snadné řešení jménem kalkulačka

Naštěstí pro nás, běžné motoristy, existuje webová služba, jež nám pomůže s vybráním té nejvhodnější pojistky a povinného ručení přímo pro nás. Tato služba nese název kalkulačka povinného ručení. Díky této službě můžeme uspořit až 50 % nákladů, které bychom mohli zaplatit s nevhodně zvoleným povinným ručením.

Jak vypovědět stávající smlouvu?

Otázku povinného ručení ovšem neřeší jen člověk s vozem novým. Hledat cesty k úspoře se snaží i člověk, který již má smlouvu k povinnému ručení uzavřenou. V takovém případě, kdy zjistíte, že se vám současná havarijní pojistka nebo povinné ručení nevyplácí, je nutné se s pojišťovnou, se kterou máte uzavřenou současnou smlouvu domluvit na jejím zrušení. Tento akt se nazývá výpověď pojistné smlouvy. Způsobů, jak smlouvu vypovědět, existuje hned několik. Tím nejčastějším je její vypovězení po uplynutí pojistného období. Dalšími častými způsoby je ukončení smlouvy vzájemnou písemnou dohodou, výpovědí do dvou měsíců od uzavření smlouvy a další.

Foto: Flickr.com

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno