Zabezpečení auta proti krádeži

0
4329

Zabezpečení aut

Auta jsou pro zloděje jako magnet. Proto je potřeba udělat vše proto, abyste se vyhnuli nepříjemné zkušenosti, kdy vám auto buď někdo ukradne úplně, nebo aspoň vykrade to, co máte uvnitř. Víte, jak vozidlo správně zabezpečit?

Nenechávejte nic uvnitř na odiv

První rada se týká spíš používání selského rozumu. Pokud s autem parkujete někde na ulici nebo na nehlídaném parkovišti, není dobrý nápad nechávat v něm viditelně žádné hodnotnější věci. Zloděje to může lákat, a možná vám neodjede s celým autem, ale přesto auto poškodí a navíc ho vybrakuje. Není rozhodně na škodě mít u povinného ručení připojištěné všechny skla automobilu, bohužel pojišťovna Vám už neuhradí to co jste měli v autě. Srovnání nabídek pojišťoven

Zámek volantu nebo řadicí páky

Tyto klasické mechanické pomůcky fungují na jednoduchém principu. Zámek volantu, nejčastěji v podobě páky, se při parkování nasadí a pak znemožňuje otáčení volantem. Zámek řazení pro změnu zabraňuje v zařazení rychlosti, a pak s vozem nelze odjet.

Alarm

Další jednoduchý způsob, který navíc může být dost účinný. Pokud se do vozu někdo snaží dostat cestou síly, alarm začne hlasitě houkat. To zpravidla zloděje odradí, protože houkající auto přitahuje dost velkou pozornost.

Imobilizér

Imobilizér zařízení funguje tak, že pokud je auto zaparkované a zamčené, tak rozpojuje elektrické obvody ve vozidle. Pak není možné s vozidlem odjet, pokud se obvody znovu nesepnou – zpravidla dálkovým ovládáním centrálního zamykání, nebo použitím správného klíče.

GPS zabezpečení s napojením na agenturu

Tento poměrně mladý a také o dost dražší systém spočívá v tom, že je ve voze nainstalováno zabezpečovací zařízení a GPS lokátor. V případě, že dojde k narušení, je kontaktována bezpečnostní agentura. Ta se okamžitě vydává vůz hledat. Vyšší cena takového řešení je vyrovnána vysokou účinností této metody.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte váš komentář
Vaše jméno