Jaký problém je prolomení závory? Menší než nehoda na železničním přejezdu

1
2399

Média se snaží všemožně poučit řidiče o tom, jak se chovat na železničních přejezdech, ale jak to vypadá, tak situace se nijak k lepšímu nemění. Je tomu právě naopak. Oproti minulému roku se za počet nehod na železničních přejezdech ještě zvýšil. Co se s tím tedy dá dělat?

Počet nehod neustále roste

Každému je pravděpodobně jasné, že nehody na železničních přejezdech patří k těm nejnebezpečnějším a nejtragičtějším. Na internetu najdeme desítky až stovky poučných článků a videí, ale dle dat Drážní inspekce se počet nehod oproti minulému létu zvýšil o 8%. Když se podíváme přímo na čísla, tak to odpovídá 40 střetům vozu s vlakem za měsíce červenec a srpen. Úmrtnost navíc vzrostla o 50%. Řidiči většinou nedodržují pravidla, jsou nepozorní, nebo na přejezdech v krizových situacích zmatkují.

Do zabezpečení jdou miliony korun

Přitom železniční přejezdy jsou v drtivé většině označeny světelnou i zvukovou signalizací. Někde doopravdy ještě chybí závory, ale ty by v krátké době měly být doplněny. Organizace totiž plánuje investovat do zabezpečení několik desítek milionů korun. Ono ale ani tyto závory nevyřeší všechny problémy. Stále se totiž děje spousta incidentů, kde auto zůstane uvězněno mezi závorami. Tohle uvěznění je ale pouhý klam a zůstat stát na přejezdu ani nedává smysl. Závory železničních přejezdů jsou vybaveny systémem, díky kterému je možné závory zvednout jednou rukou. Stačí tedy, aby spolujezdec či řidič rychle vyběhl a závoru si zvedl.

Závoru železničního přejezdu můžete prorazit

Když už ale na zvednutí závory není čas, tak je možné ji projet autem. Ať se na tento problém díváte jakkoliv, tak vždy je lepší minimální poškození auta než srážka s vlakem. Závory jsou navíc konstruovány tak, aby byly snadno prolomitelné. Navíc se může stát, že po prvním nárazu se závora sama zvedne a vy vyjedete ven.

Proražené závory

❗️PRORAZIT ZÁVORY❗️Jednoznačná rada pro řidiče, kteří zůstanou stát na přejezdu. Rozhodnutí učiněné během několika vteřin může zachránit několik životů. Jen letos zemřelo na přejezdech 26 lidí.

Zveřejnil(a) ČT24 dne Středa 18. září 2019

Foto: Týdeník Policie

1 komentář

  1. TO BYLO PRVNÍ CO NÁM V AUTOŠKOLE SVAZARMU ŘEKLY. PSAL SE ROK 1976. OBJEVUJEM OBJEVENÉ.
    CENA ŘIDIČÁKU C 150 KČS. DNES 10000 ZA B ,HLAVNĚ ZAPLATÍT A PROJÍT. PŘEDANÉ ZKUŠENOSTI 0.
    ZDAR MASAKRU.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte váš komentář
Vaše jméno