Domů » Zajímavosti » Škoda Octavia RS s výkonem 400 koní- Nejrychlejší sanitka v Česku?

Škoda Octavia RS s výkonem 400 koní- Nejrychlejší sanitka v Česku?

0
Škoda Octavia RS s výkonem 400 koní- Nejrychlejší sanitka v Česku?

Škoda Octavia RS ve variantě combi se jeví jako výborný vůz pro záchranné služby. Je prostorná, praktická a disponuje dostatečným výkonem. V případě převozu raněných jde o každou sekundu, tudíž výkon v tomto případě zachraňuje životy. To rozhodně věděli lidé, kteří stáli u zrodu této Octavie RS s výkonem 400 koní.

Přitom vypadá tak nevinně

Je ve službách soukromé zdravotnické služby Pragomedik Plus a můžete ji potkat na silnicích okolo Říčan. Na první pohled nejspíš nic nepoznáte, jelikož byl zachován klasický vzhled a nedostala žádný agresivní body-kit či spoiler. Všechny změny se totiž udály uvnitř. Začalo to klasickou sériovou Octavií RS s výkonem 230 koní a 250 N.m. Pokračovalo to větším turbem z Volkswagenu Golf R, většími vstupy k turbu, novým sáním a samozřejmě přeprogramováním řídící jednotky. Doplněn byl lepší mezichladič a sportovní výfuk od Milltek Sport. O úpravy se postarala firma HotHatch Shop.

Taková Škoda Octavia RS tady ještě nebyla

Po těchto úpravách má tato nenápadná Škoda těžko uvěřitelných 400 koní a točivý moment 560 N.m. Je tak zhruba na úrovni Audi RS4. Tato sanitka se tak řadí mezi nejrychlejší Škodovky. Většina dalších informací se ještě drží v tajnosti, jelikož se na autě neustále pracuje. Víte jak to je. Tuning aut nikdy nekončí a vždy je co zlepšit. Jak dostanete maximum z motoru, tak se můžete přesunout na podvozek, brzdy, diferenciál,….

Všude první

Člověk by čekal, že vůz po takových úpravách občas vyjede a po zbytek času je někde garážovaný a opečovávaný. Tento kombík ale pracuje denně a využívá se k převozu raněných či nemocných, rychlému převozu orgánů a krve nebo těhotných žen. Je tedy kritickým nástrojem ve chvílích, kdy je potřeba dostat se na místo doopravdy rychle. Funguje také jako první zasahující vozidlo. S výkonem 400 koní musí být na místě nehody ještě dříve, než se vůbec stane.

Foto: HotHatchShop.cz

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Plíseň v autě

Plíseň v autě – jak se ji zbavit jednou pro vždy

0
Plísně. Velký nepřítel nejen každého řidiče. Stává se poměrně často, že právě plísně obsadí interiér vašeho vozu a následně je jen velmi těžké s nimi...