Startovací kabely: Vše, co o nich potřebujete vědět

0
104
Startovací kabely
Startovací kabely

Zapomněli jste vypnout světla, nebo se vám autobaterie vybila kvůli zimě? V tom případě vás ráno zachrání startovací kabely. Tedy v případě, že máte k dispozici druhé auto, které vám pomůže autobaterii oživit. Startovací kabely jsou výborným pomocníkem, zabírají jen minimum místa a i přesto je mnozí nevozí. Zachránit den s nimi nemusíte pouze sobě, ale také někomu cizímu ráno na parkovišti. Pokud tedy baterie vozu ani neškytne, tak pomocí startovacích kabelů propojíte akumulátor druhého auta s vaší autobaterií a pomůže vám automobil nastartovat.

Jak vybrat startovací kabely?

U startovacích kabelů platí to stejné, co u většiny dalších věcí. Neměli byste kupovat hned první věc, které vám přijde pod ruku a raději byste měli obezřetně vybírat. S nekvalitními kabely je totiž možné, že vám nepomohou, a vy ani tak nenastartujete, Ve článku Jak vybrat startovací kabely se věnujeme různým vlastnostem kabelů, které by měly ovlivnit váš výběr. Mezi ně patří tloušťka a třeba také materiál, z něhož jsou kabely vyrobeny.

Jak připojit startovací kabely?

Vybila se vám baterie, máte druhé auto ale po vytáhnutí kabelů z obalu vám dojde, že vlastně nevíte jak je připojit? Při připojování i odpojování kabelů byste měli dbát na bezpečí a postupovat podle návodu. Mimo zákaz pohybu s otevřeným ohněm v blízkosti připojených kabelů také musíte dodržet určitý postup připojení svorek k akumulátorům, které jsme se věnovali v článku Jak připojit startovací kabely.

Startování přes kabely

Náhledové foto: liveinformationblog.wordpress.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte váš komentář
Vaše jméno