Domů » Zajímavosti » Černá Škoda Octavia RS ve službách Belgické policie

Černá Škoda Octavia RS ve službách Belgické policie

0
Černá Škoda Octavia RS ve službách Belgické policie

Belgická policie dostala černou Octavii RS

Policisté v Belgii se můžou chlubit Škodou Octavii RS, která je vážně výjimečná. Tato našlapaná „oktávka“ má speciálně upravenou kapotu, která belgičanům pomůže v boji s piráty silnic.

Octavia RS bude operovat především v okolí belgických měst Aalter a Knesselare. Jsme spíše zvyklí na policejní dravce, kteří se usilují co nejvíce splynout v provozu. To nemůžeme říct o belgické Octavii, která tento problém neřeší a nic nezatajuje!

Policisté mohou díky speciální technice za více než 2 mil. Kč nejenom měřit rychlost, ale také kontrolovat registrační značky vozidel přímo v provozu. Registrační značka vozidla je okamžitě zpracovaná systémem a porovnaná s databázemi, díky čemu jsou policisté schopný odhalit například odcizený automobil nebo vozidlo, které nemá zaplacené pojištění.

V kapotě jsou zabudovány čtyři kamery, které jsou napojeny na systém ANPR (Automatic Number Plate Recognition). Díky režimu noční vidění jsou kamery schopné snímat značky i v noci. Pod kapotu se Octavia chlubí dvoulitrovým benzinovým motorem TSI s výkonem 162 Kw a max. rychlostí 248 km/h.

Mladoboleslavská automobilka nezapomněla ani na české policisty a vybavila je čtrnácti novými Superby.

Zdroj: autobild.de

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

kontrolky v autě

Kontrolky v autě – Velký přehled všech kontrolek

0
Automobily stále více technologicky vyspívají a disponují tak vyspělejšími a složitějšími funkcemi a bezpečnostními systémy, proto potřebují i sofistikovanější palubní počítače, jejichž hlavním úkolem...