Domů » Pro řidiče » Registr vozidel bude mít nového provozovatele

Registr vozidel bude mít nového provozovatele

0
Registr vozidel bude mít nového provozovatele

O zakázku na provoz registru vozidel má zájem sedm firem.

Ministerstvo dopravy vypsalo soutěž na nového provozovatle registru vozidel, který proslul svým extrémně problematickým provozem a zejména kolapsem v létě roku 2012.

Smlouva současného provozovatele, firmy ICZ, končí v září a ministerstvo dopravyočekává, že se jí jednak podaří dotáhnout novou soutěž včas a jednak že s novým provozovatelem ušetří výrazné peníze.

Součástí smlouvy má být i vylepšení systému, zajíštění školení úředníků a spolehlivý provoz. Formální požadavky ministerstva splnili všichni uchazeči, kteří se přihlásili do soutěže, a nyní jejich nabídky posuzuje hodnotící komise.

Centrální registr vozidel řeší administrativu týkající se přihlašování a odhlašování automobilů a od roku 2013 se o něj stará ICZ společně s telekomunikační firmou Telefónica O2, kdy převazli registr od firmy ATS Telcom. Ta byla zodpovědná za neustálé kolapsy a nízkou efektivitu registru.

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Plíseň v autě

Plíseň v autě – jak se ji zbavit jednou pro vždy

0
Plísně. Velký nepřítel nejen každého řidiče. Stává se poměrně často, že právě plísně obsadí interiér vašeho vozu a následně je jen velmi těžké s nimi...