Domů » Autonovinky » Další čínská kopie: tentokrát Tesla

Další čínská kopie: tentokrát Tesla

0
Další čínská kopie: tentokrát Tesla

Své čínské kopie se už dočkal i sexy elektromobil Tesla.

Čína je proslulá svou schopností zkopírovat doslova všechno – a také tím, jak nekvalitní tyto kopie oproti originálům obvykle bývají. Nejnovějším terčem kopírovacích maniaků se stal elektromobil Tesla a protože byl teprve představen, o jeho kvalitě si zatím obrázek nelze udělat..

Ještě větší displej

Tesla S se v čínském provedení jmenuje Youxia X a na první pohled je jasné, kde se designéři inspirovali, možná až příliš. Ovšem v Číně platí dohnat a předehnat a tak na rozdíl od Tesly má Youxia nikoli šestnáctipalcový, ale rovnou více než sedmnáctipalcový displej. Ten disponuje vlastním operačním systémem, který se nazývá KITT OS a podporuje jak operační systém jak od Google, tak od Apple.

Výkonný elektromobil

Youxia X je stejně jako Tesla S elektromobil, a měla by disponovat výkonem 270 koní. Má vestavěný systém, který napodobuje zvuk Ferrari, a ten se pouští řidiči do kabiny. dojezd Youxie je kolem 220 kilometrů se základní 40 kWh baterií, silnější má 60 kWh, s tou ujedete až 330 km, a nejsilnější baterie o kapacitě 85kWh dokáže ujet prý až 460kilometrů. Nabití baterie trvá půl hodiny, ovšem potřebujete na to speciální nabíječku, stejně jako u Tesly.

Inspirace seriálem

Youxia X je kromě okopírovaného tvaru od Tesly a světel od Lexusu zajímavá ještě jednou výraznou inspirací: na přídi najdete světélkující diody, stejné, jako míval… no, ano, mluvící automobil K.I.T.T. ze seriálu Knight Rider. Právě proto se operační systém jmenuje KITT OS, a mimochodem, název auta Youxia je inspirován názvem onoho klasického seriálu s Davidem Hasselhofem – v Číně ho vysílali právě pod tímto jménem.

Auto si vymyslel mladý génius

Celé auto má na svědomí osmadvacetiletý fanoušek seriálu Knight Rider, Huang Čijuan, který tvrdí, že tohle auto viděl ve snu v roce 2014 a tak dal dohromady tým padesáti inženýrů a návrhářů a nakonec vzniklo právě toto auto.

Jeho výroba by měla začít v roce 2016 a prodej na začátku roku 2017, pokud všechno půjde jak má. Prodávat se bude samozřejmě v Číně.

foto: Youxia Motors

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

kontrolky v autě

Kontrolky v autě – Velký přehled všech kontrolek

0
Automobily stále více technologicky vyspívají a disponují tak vyspělejšími a složitějšími funkcemi a bezpečnostními systémy, proto potřebují i sofistikovanější palubní počítače, jejichž hlavním úkolem...