Změny v registraci vozidel 2015

0
1949

Registrace auta 2015

Nový rok přinesl změny v oblasti centrálního registru vozidel. Stará úprava zákona umožňovala provádět nejrůznější úniky, a v registru tak byl zmatek. Proto byl zákon novelizován, a nyní ukládá nové povinnosti vlastníkům motorových vozidel. Nejvýznamnější úpravy se odehrály v oblasti převodů vozidel.

Polopřevodům definitivně odzvonilo. Nyní musí být odhlášení a přepsání auta na nového majitele provedeno současně, a to do deseti pracovních dnů od koupě. V opačném případě hrozí prodejci sankce až 50 tisíc korun. Vše se ale dost zjednodušilo – stačí, když na úřad zajde jeden z dvojice prodejce – kupující, pokud bude mít od druhého úředně potvrzenou plnou moc.

Registrace nového auta

Zde k žádným výrazným změnám nedošlo. Pokud si pořídíte nový vůz, postup je stále stejný. Na registru vozidel předložíte vyplněnou přihlášku společně s technickým průkazem, kupní smlouvou nebo fakturou, dokladem o sjednaném pojištění, a správní poplatek 800 korun.

Změny v registraci vozidla

Nadále zůstává zachována možnost vozidlo dočasně vyřadit do tzv. depozitu. Vozidla, která k 1. lednu 2015 v depozitu byla, v něm zůstávají nadále. Pokud k tomuto datu doba vyřazení nepřesáhla 18 měsíců, nic se neděje. V opačném případě musíte do konce letošního roku úřadu nahlásit, kde je auto umístěno, a jaký s ním máte záměr. Pokud byste tuto povinnost nesplnili, vaše vozidlo bude vyřazeno trvale, a už nikdy nebude možné jej znovu přihlásit do provozu.

Polopřevod vozidla 2015

Auta, která byla k 1.1.2015 odhlášená, ale už nebyla přihlášená na nového majitele, musí současný vlastník do konce června řádně přihlásit. Pokud to nestihne, opět nastane situace, kdy bude vozidlo vyřazeno z provozu trvale a přihlášení již nebude nikdy možné.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte váš komentář
Vaše jméno