Domů » Aktuality » Změny v registraci vozidel 2015

Změny v registraci vozidel 2015

0
Změny v registraci vozidel 2015

Registrace auta 2015

Nový rok přinesl změny v oblasti centrálního registru vozidel. Stará úprava zákona umožňovala provádět nejrůznější úniky, a v registru tak byl zmatek. Proto byl zákon novelizován, a nyní ukládá nové povinnosti vlastníkům motorových vozidel. Nejvýznamnější úpravy se odehrály v oblasti převodů vozidel.

Polopřevodům definitivně odzvonilo. Nyní musí být odhlášení a přepsání auta na nového majitele provedeno současně, a to do deseti pracovních dnů od koupě. V opačném případě hrozí prodejci sankce až 50 tisíc korun. Vše se ale dost zjednodušilo – stačí, když na úřad zajde jeden z dvojice prodejce – kupující, pokud bude mít od druhého úředně potvrzenou plnou moc.

Registrace nového auta

Zde k žádným výrazným změnám nedošlo. Pokud si pořídíte nový vůz, postup je stále stejný. Na registru vozidel předložíte vyplněnou přihlášku společně s technickým průkazem, kupní smlouvou nebo fakturou, dokladem o sjednaném pojištění, a správní poplatek 800 korun.

Změny v registraci vozidla

Nadále zůstává zachována možnost vozidlo dočasně vyřadit do tzv. depozitu. Vozidla, která k 1. lednu 2015 v depozitu byla, v něm zůstávají nadále. Pokud k tomuto datu doba vyřazení nepřesáhla 18 měsíců, nic se neděje. V opačném případě musíte do konce letošního roku úřadu nahlásit, kde je auto umístěno, a jaký s ním máte záměr. Pokud byste tuto povinnost nesplnili, vaše vozidlo bude vyřazeno trvale, a už nikdy nebude možné jej znovu přihlásit do provozu.

Polopřevod vozidla 2015

Auta, která byla k 1.1.2015 odhlášená, ale už nebyla přihlášená na nového majitele, musí současný vlastník do konce června řádně přihlásit. Pokud to nestihne, opět nastane situace, kdy bude vozidlo vyřazeno z provozu trvale a přihlášení již nebude nikdy možné.

Previous article Video: Vybržďování na D1
Next article Bonus a malus
Nadšenec do všeho, co jen trochu smrdí benzínem. Zároveň také spoluzakladatel magazínu Autotrip.cz. Nejvíce ho baví auta, "se kterými si člověk může více hrát a cítí odezvu při každém manévru". Nejčastěji pro vás Marek připravuje různé návody, postupy a informační články.

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

kontrolky v autě

Kontrolky v autě – Velký přehled všech kontrolek

0
Automobily stále více technologicky vyspívají a disponují tak vyspělejšími a složitějšími funkcemi a bezpečnostními systémy, proto potřebují i sofistikovanější palubní počítače, jejichž hlavním úkolem...