Domů » Pro řidiče » 6 Nejčastějších chyb způsobující nehody

6 Nejčastějších chyb způsobující nehody

0
6 Nejčastějších chyb způsobující nehody

6 Nejčastějších chyb způsobující nehody

Udělat za volantem chybu a dostat se kvůli tomu do nepříjemné situace je snadné. Často taková chyba vyústí až v dopravní nehodu. Příčiny bývají ve většině případů podobné. Zde je několik nejčastějších chyb, kterých se řidiči dopouštějí a ohrožují sebe i ostatní. Neděláte je také?

1) Špatné sezení a držení volantu

Sedadla, a u novějších vozů už i volanty, nemají nastavitelnou polohu jen tak pro nic za nic. Správná vzdálenost sedadla a poloha rukou na volantu je pro bezpečnou jízdu klíčová.

2) Nedostatečný odstup

Jistě znáte ten nepříjemný pocit, když se vám někdo při jízdě lepí na zadek. Držet si od auta před vámi bezpečnou vzdálenost je klíčové, protože jinak byste nemuseli zvládnout zareagovat včas například na nenadálé brzdění řidiče před vámi.

3) Bezdůvodná jízda v levém pruhu

Levý pruh je určen pro předjíždění, respektive pro rychlejší vozy. Pokud tedy na dálnici jedete v levém pruhu a na tachometru máte 120, zbytečně jen ostatní zdržujete, a navíc je to velmi nebezpečné.

4) Nejste na silnici čitelní

Jezděte vždy tak, aby vaše úmysly byly dostatečně dopředu jasné. To znamená žádné náhlé změny směru nebo prudké brzdění. Nedělejte nic, s čím by řidič vozu ve vašem okolí neočekával a mohlo by ho to překvapit a vylekat.

5) Moc se spoléháte na elektroniku

Dnešní vozy jsou prošpikované moderními elektronickými systémy jako je ABS nebo elektronická stabilizace ESP. A ty vám skutečně při jízdě dost pomohou, jenže také nejsou všemohoucí. Říkat si, že se vám nemůže nic stát, pokud je máte, je jednou z největších chyb.

6) Přílišná sebedůvěra

Na předchozí bod plynule navazuje bod poslední. I když máte hodně naježděno a třeba sami sebe považujete za dobré řidiče, musíte být neustále ostražití. Příliš si věřit se nevyplácí. Snadno pak totiž ztratíte pozornost.

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Dopravní předpisy a pravidla v Dánsku

Dopravní předpisy a pravidla v Dánsku

0
Míříte na dovolenou do Dánska? Víme, na co si dát na silnicích pozor. Seznamte se s rychlostními limity, dálničními poplatky, sazbami za pokuty či tolerancí...