Vražedné silnice v České republice

0
3028

V ČR jsou nebezpečnější silnice než v Jižní Koreji.

Mezinárodní agentura zabývající se dopravou a bezpečností na silnicích IRTAD zveřejnila zprávu, podle které je v ČR velmi nebezpečné jezdit po silnicích.

Česká republika je na 23. místě z 32 v Evropě s počtem 6,2 mrtvých na 100 000 lidí. Nicméně pokud se změní optika a budeme sledovat, kolik smrtí vychází na ujetý kilometr, posuneme se úplně jinam.

V České republice na každou miliardu ujetých kilometrů zemře 15,7 lidí – což je dvakrát víc, než v druhé nejhorší sledované zemi v rámci EU, kterou je Slovinsko s 7,2 mrtvých na miliardu ujetých kilometrů.

Druzí nejhorší na světě

Z celosvětového hlediska jsme na tom nejhůře po Jižní Koreji, kde je úmrtnost 17,2. Nejvyšší šanci přežít, vzhledem k počtu ujetých kilometrů, máte na celém světě ve Švédsku a Velké Británii, kde zemře 3,4, respektive 3,5 člověka na miliardu ujetých kilometrů.

Přeloženo do normální mluvy to znamená, že u nás nenajezdíme tolik kilometrů jako v ostatních zemích, zato je mnohem vyšší pravděpodobnost, že se nám stane fatální dopravní nehoda. Útěchou nám může být, že v posledních letech počty mrtvých každoročně klesají.

foto: IRTAD

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Vložte váš komentář
Vaše jméno