Domů » Zajímavosti » Vražedné silnice v České republice

Vražedné silnice v České republice

0
Vražedné silnice v České republice

V ČR jsou nebezpečnější silnice než v Jižní Koreji.

Mezinárodní agentura zabývající se dopravou a bezpečností na silnicích IRTAD zveřejnila zprávu, podle které je v ČR velmi nebezpečné jezdit po silnicích.

Česká republika je na 23. místě z 32 v Evropě s počtem 6,2 mrtvých na 100 000 lidí. Nicméně pokud se změní optika a budeme sledovat, kolik smrtí vychází na ujetý kilometr, posuneme se úplně jinam.

V České republice na každou miliardu ujetých kilometrů zemře 15,7 lidí – což je dvakrát víc, než v druhé nejhorší sledované zemi v rámci EU, kterou je Slovinsko s 7,2 mrtvých na miliardu ujetých kilometrů.

Druzí nejhorší na světě

Z celosvětového hlediska jsme na tom nejhůře po Jižní Koreji, kde je úmrtnost 17,2. Nejvyšší šanci přežít, vzhledem k počtu ujetých kilometrů, máte na celém světě ve Švédsku a Velké Británii, kde zemře 3,4, respektive 3,5 člověka na miliardu ujetých kilometrů.

Přeloženo do normální mluvy to znamená, že u nás nenajezdíme tolik kilometrů jako v ostatních zemích, zato je mnohem vyšší pravděpodobnost, že se nám stane fatální dopravní nehoda. Útěchou nám může být, že v posledních letech počty mrtvých každoročně klesají.

foto: IRTAD

Previous article Návrat Audi Quattro?
Next article BMW X2 dostalo zelenou
Nadšenec do všeho, co jen trochu smrdí benzínem. Zároveň také spoluzakladatel magazínu Autotrip.cz. Nejvíce ho baví auta, "se kterými si člověk může více hrát a cítí odezvu při každém manévru". Nejčastěji pro vás Marek připravuje různé návody, postupy a informační články.

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Dopravní předpisy a pravidla v Dánsku

Dopravní předpisy a pravidla v Dánsku

0
Míříte na dovolenou do Dánska? Víme, na co si dát na silnicích pozor. Seznamte se s rychlostními limity, dálničními poplatky, sazbami za pokuty či tolerancí...