Domů » Autosalony » Bentley EXP 10 Speed 6 – nová vize automobilky

Bentley EXP 10 Speed 6 – nová vize automobilky

0

Na ženevském autosalonu se mezi novinkami objevilo jedno obrovské překvapení: Bentley představil koncept svého nového kupé. Stylový krasavec se světu ukázal jen na pár dní a pak ho automobilka zase schovala, ale nějaké informace se z bran autosalonu ven přece jen dostaly. 

Bentley EXP 10 Speed 6 – nová vize automobilky

Koncept se zvláštním názvem EXP 10 Speed 6 ztělesňuje vizi automobilky Bentley, kde očekávají, že jejich budoucí auta budou silná, výjimečná a jedinečná.

Na rozdíl od předchozích čtyřsedadlových kupé nabízí novinka uvnitř pouze dvě místa pro pasažéry a odlišuje se i vzhledem, působí mnohem agresivněji než předchozí modely.

Mírně se změnila typická přední mřížka, která dokonce obsahuje trojrozměrný obrazec, jenž je ovšem viditelný jen z určitého úhlu. Z dalších detailů zaujmou třeba sexy brzdová světla, luxusní přední lampy či kličky dveří.

Bentley svým konceptem naznačuje, že jeho budoucí vozy budou štíhlé, stylové a precizní, ale současně chtějí svým vzhledem i nadále odkazovat na minulost této luxusní značky.

Na ženevském autosalonu zaujal koncept nejen svou barvou – známou britskou závodní zelenou, ale také na první pohled mnohem štíhlejší siluetou a luxusním interiérem. Už jste někdy viděli řadící páku z hliníku, mědi a třešňového dřeva? Kromě těchto tří klasických luxusních materiálů najdete v interiéru nového malého Bentleye ještě spoustu kůže, dokonce ve dvou barvách, klasické rafičkové budíky, ale také moderní dvanáctipalcový displej umístěný ve středovém panelu.

Co se týká motorů, název Speed 6 naznačuje, že model EXP 10 by mohl disponovat klasickým bentleyovským motorem W12 nebo V8, ale není vyloučena ani možnost hybridního motoru. Společnost Bentley se nicméně na téma potenciální pohonná jednotka nijak nevyjádřila.

Zdroj: car24news.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články