Muži nebo ženy? Čísla hovoří jasně!

0
2225

Žena za volantem, to je jako auto bez řidiče.

Podobných hlášek zná snad každý muž i žena v České republice nespočet. Proč je ale tomu tak? A mají vůbec tyto bezdůvodné pomluvy nějaký smysl?

 

Důvody hledejme ve výchově

Pomluvy podobného ražení do svých dětí vrýváme již od raného mládí. Holčičky by se přece neměly hrát s autíčky. Mají se starat o miminka, hrát si s panenkami a snít o tom jak je ze zakleté věže vysvobozuje krásný princ na bílém koni. zatímco chlapečci se prohánějí v autíčkách a sní o kariéře piloto Formule 1.

 

Tato propaganda motorismu, co-by výhradně mužského odvětví pokračuje až do dospělosti. Má ale tento značně šovinistický přístup nějaké své opodstatnění?

 

Čísla hovoří jasně!

Jednoznačně nemá! Pokud nahlédneme do statistik českých pojišťoven, zjistíme, že muži i ženy si, co do počtu dopravních nehod nemají co vyčítat. Ale zatím co ženy mají na svědomí většinou drobné nehody při parkování a podobně, nehody mužů jsou mnohdy způsobené ve vysoké rychlosti a mají mnohem častěji fatální následky.

 

Foto: wikimedia.org

 
Sdílejte
Předchozí článekNový hypersport od Lamborghini již klepe na dveře!
Další článekCitroën C3 nebo Peugeot 208? Češi mají jasno!
Ve vodách motoristické novinařiny se pohybuji již pátým rokem. Podílel jsem se na chodu mnoha webových projektů s motoristickou tématikou. Pravidelně navštěvuji tiskové konference, autosalony a další podobné akce, s cílem připravit pro své čtenáře co možná nejkvalitnější obsah.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here