Nezapomínejte na pitný režim za volantem

0
3378

Alkohol za volant nepatří, voda je nutností

Pitný režim. Slovní spojení, které je v letních měsících skloňováno častěji než uprchlická krize. Nyní se můžete cítit zmatení. Proč bychom se na webu, věnovanému automobilům měli bavit o pitném režimu. Vězte ale, že při dodržování správného pitného režimu dokážeme předejít únavě, nepozornosti a s nimi spojenými dopravními nehodami.

 

Pít je důležité, nic se ale nesmí přehánět

Mnohdy ze všech stran slýcháme, že dospělý člověk by měl v parných letních měsících vypít denně až čtyři litry tekutin. Tím se ale rozhodně neřiďte, jedná se totiž o dávno zbořený mýtus.

 

Jak zjistit ideální množství tekutin?

Správné množství tekutin, které bychom měli do svého těla přijmout lze vypočítat za pomoci velice jednoduché rovnice: Vaše výška v metrech x 1,8. Měříte tedy 1,8 metru, stačí si vynásobit 1,8 x 1,8 a zjistíme, že byste měl za den vypít maximálně 3,2 litru tekutin. Proč se nedoporučuje více? Z několika jednoduchých důvodů. První a zřejmý je, ten, že pokud všichni členové posádky čtyřmístného vozu vypijí čtyři litry tekutin, stane se z vaší cesty na dovolenou okružní jízda po toaletách v okolí silnic a dálnic. Druhým důvodem, proč bychom neměli naše těla zahltit zbytečnými tekutinami je ten, že přílišné množství tekutin se pro naše orgány stane horší než nedostatek tekutin. Sladké vody, které navíc často konzumujeme, jsou plné umělých sladidel a kyselin, což také není pro naše tělo to nejlepší.

 

Co vůbec pít?

Doporučeno je proto pít pouze čistou vodu. Každý si ale dovede představit, že čistá voda není to, co by dokázalo uspokojit touhy dětí. Těm se doporučuje podávat džus nebo nektar, naředěný vodou v poměru 1:2. Správnou volbou je ale i vychlazený čaj a nezáleží, zda máte po ruce černý, bílý, zelený, ovocný nebo bylinkový.

 

Na ledovou vodu zapomeňte

A jakou teplotu by měl mít ideání nápoj? Rozhodně zapomeňte na radu, že čím nižší teplota tím lépe. Odborníci doporučují, aby nápoje, které konzumujeme za parných letních měsíců, měly teplotu, pohybující se kolem 16 stupňů Celsia.

 

Jaké jsou nejčastější důvody dopravních nehod?

 

Foto: Pixabay.com

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno