Ulehčení parkování díky parkovacím asistentům

0
4161

Šikovný parkovací asistent Vám ulehčí mnoho práce při parkování

Parkování. Činnost, která je pro některé řidiče noční můrou, ať už jsou to začátečníci, nebo už mají s řízením praxi. Parkování vyžaduje přesnost a maximální soustředění. V dnešní době již existují prostředky, které vám mohou tento manévr usnadnit. Jsou jimi parkovací asistenti.

Některé novější vozy jsou jimi vybaveni už z výroby, ale nemusíte zoufat ani, pokud vlastníte starší automobil. Parkovacího asistenta si totiž můžete dokoupit, a to v několika různých provedeních. Vybrat si můžete to, co vám bude nejvíce vyhovovat, a výběr je opravdu široký. Chcete si i vy zjednodušit parkování a mít jistotu, že žádnou překážku nepřehlédnete? U nás si vyberete ze široké škály všech možných parkovacích asistentů.

Na jakém principu vlastně parkovací asistenti fungují? Je to jednoduché. Pod nárazník se umístí několik senzorů, počet závisí na konkrétním zvoleném typu. Ty jsou napájeny klasickým rozvodem 12/24 voltů. Při zařazení zpátečky se senzory automaticky aktivují, sledují vzdálenost mezi vozem a překážkou, a pokud je příliš malá, tak vám vyšlou do kabiny signál. Většina senzorů pracuje s pípáním, jehož intenzita se stupňuje s ubývající vzdáleností. Pokročilejší modely disponují i hlasovou signalizací.

Ne vždy ale musí jít pouze o akustickou signalizaci. Existují také parkovací asistenti, kteří vám dokážou sdělit vzdálenost od překážky graficky, na diodové stupnici, kdy každá rozsvícená čárka znamená určitou vzdálenost. Pokud ale chcete mít opravdu dokonalý přehled o situaci, můžete zvolit místo senzoru kameru, která vám přesně ukáže prostor před i za vozem na LCD displeji v kabině.

Jaké máte při montáži možnosti? Vyberte si senzory určené pro přední nárazník, zadní nárazník nebo kompletní řešení, které pokryje oba konce vozu. Vybírat můžete také ze široké škály dodatečného příslušenství a náhradních dílů k parkovacím asistentům.

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno