Domů » Aktuality » Registrační značky nově bez zelených známek

Registrační značky nově bez zelených známek

0
Registrační značky nově bez zelených známek

Registrační značky bez zelených nálepek

Nový rok byl zlomovým datem pro vstup mnoha novel silničního zákona v účinnost. Jedna z novinek se týká nálepek, které se umisťují na zadní registrační značku vozu. Nově se totiž bude používat pouze červená, zelené se od 1. ledna nevydávají.

Neznamená to ale, že by byla zrušena povinnost absolvovat pravidelně měření emisí, bez kterého není možné podrobit vůz technické prohlídce. Vše se pouze zjednoduší o jeden krok, aby se ulevilo administrativní náročnosti celého procesu.   Zákon totiž předpokládá, že vozidlo, které má červenou známku jako důkaz toho, že prošlo povinnou technickou kontrolou, muselo automaticky projít také měřením emisí. A proto zákonodárci rozhodli, že vylepování zelené známky ukončí.   V praxi to tedy znamená, že až pojedete příště se svým vozem na měření emisí, dostanete pouze protokol o kontrole, který následně předložíte na stanici technické kontroly, která na jeho základě může kontrolu provést a rozhodnout, zda je vozidlo schopné provozu.

Previous article VW Passat B6 manuál
Next article 6 Nejčastějších chyb způsobující nehody
Nadšenec do všeho, co jen trochu smrdí benzínem. Zároveň také spoluzakladatel magazínu Autotrip.cz. Nejvíce ho baví auta, "se kterými si člověk může více hrát a cítí odezvu při každém manévru". Nejčastěji pro vás Marek připravuje různé návody, postupy a informační články.

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Plíseň v autě

Plíseň v autě – jak se ji zbavit jednou pro vždy

0
Plísně. Velký nepřítel nejen každého řidiče. Stává se poměrně často, že právě plísně obsadí interiér vašeho vozu a následně je jen velmi těžké s nimi...