Domů » Vozidlo » Nabíjení elektromobilů zdarma. Vše, co vás zajímá

Nabíjení elektromobilů zdarma. Vše, co vás zajímá

0

Kde nabít elektromobil zdarma? A dá se nabíjet elektromobil zdarma v domácích podmínkách? Zjistěte, jak na to. V článku najdete interaktivní mapu.

Nabíjení elektromobilů zdarma. Vše, co vás zajímá

Elektromobil nebo hybrida jste určitě kupovali nejen proto, že jde o ekologickou a sexy moderní technologii. Ale i kvůli nižším nákladům na provoz. Jezdit na elektřinu se jevilo jako výhodnější alternativa k benzínu nebo naftě.

Jenže válka na Ukrajině nám do plánů tak trochu hodila vidle a vyšší ceny energií se dotkly snad každého. Elektromobility včetně.

V dnešním článku se podíváme na to, jak zjistit nabíjení zdarma a kde k němu přijít. I v dnešní nejisté a předražené době naštěstí stále existují stanice, kde vás nechají nabít elektromobil bez poplatku. Někdy je to podmíněné (např. nákup v obchodním centru), jindy ani ne.

Mapa míst, kde nabít elektromobil zdarma

Hledáte místo, kde v okolí nabít elektromobil zdarma? Podívejte se do naší mapy. Kromě Čech je tam u zahraničí. Takže když budete zrovna na cestách, rozhodně nezůstanete ve štychu.

Využijte myš nebo prst a posouvejte s mapou k místu, kde právě jste. Nebo kam se chystáte. Je dobrá i na plánování cesty.

Jak si všimnete, jedná se hlavně o nabíjecí stanice u obchodních center, supermarketů, ubytovacích služeb, restaurací, sportovních center atp. Jedná se o takový malý marketingový trik, jak přilákat zákazníky.

Na dobíjení zdarma v budoucnu moc nespoléhejte

Vzhledem k aktuální situaci je vám asi jasné, že dobíjecích stanic, kde můžete zdarma nabít váš vůz, bude spíš ubývat. Například společnost Innogy zpoplatnila část svých stanic, týká se to hlavně Prahy. A neříkají si zrovna málo – za 1 kWh je to 14,5 Kč. Jaké jsou ceny ostatních poskytovatelů? Podívejte se na Kolik stojí nabíjení elektromobilu.

Samozřejmě nejde jen o válku na Ukrajině. Byznys je prostě byznys. Tajemník Elektromobilní platformy, Lukáš Folbrecht, pro Deník.cz uvedl, že dobíjecí stanice zdarma byly takovou pobídkou při rozvoji elektromobility v ČR. A i když je elektromobilita v ČR pořád v zárodečné fázi, trh nějakým způsobem funguje. Proto se bude za dobíjení platit, tak jako se platí za ostatní podobné služby a palivo.

Dále Deník.cz ocitoval mluvčího řetězce Lidl, Tomáše Mylera. Ten se nechal slyšet, že dobíjení zdarma bude do budoucna hlavně benefitem pro zákazníky různých typů řetězců.

nabíjeni elektromobilu zdarma

Ani to ale nechápejte jako bernou minci a nepočítejte s tím, že obchody vás všude nechají nabíjet zdarma. Například Lidl bezplatné nabíjení nedávno ukončil. Od léta se platí od 5,90 Kč/1kWh pro AC nabíjení a 6,90 Kč/1kWh pro rychlejší DC nabíjení. Cena se samozřejmě může změnit, přesnou částku se dozvíte před autorizací platby a začátkem nabíjení.

Jak vidíte, trend je takový, že dobíjení zdarma bude v menší míře a spíš „za odměnu“. Nejspíš tedy převážně u obchodních center, supermarketů atd. Na druhou stranu můžeme mít radost alespoň z toho, že se infrastruktura obecně každým rokem zlepšuje a dobíjecích stanic přibývá.

Nabíjení zdarma nabízí fotovoltaické panely

Fotovoltaické panely jsou trochu kontroverzní téma, jenže když to tak vezmete, vlastně se s nimi dá nabíjet zdarma. Počáteční investice do solárních panelů není zrovna malá, ale když už se do toho odhodláte, je to způsob, jak za energii pro auto ušetřit. Bude sice pár let trvat, než se vám investice vrátí, ale tak to je se vším.

Zdroje: Denik.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Nejnovější články