Domů » Pro řidiče » Tesla S P85: skutečná spotřeba

Tesla S P85: skutečná spotřeba

0
Tesla S P85: skutečná spotřeba

Jaká je skutečná spotřeba úsporného supervozu Tesla S?

Tesla S je bez debat nejkrásnější elektrické auto, které navíc ještě umí jezdit i rychle. Její výkon 416 koní a točivý moment 600 Nm jsou toho dostatečnými důkazy.

Jak může výkonné auto jezdit úsporně?

Snadno. Nejlépe vybavený model značky Tesla, vůz P85, má vodou chlazený třífázový asynchronní elektromotor uložený v zadní nápravě, kterou současně pohání. Na baterie je od automobilky záruka osm let. A na elektřinu se jezdí levnějši i ekologičtěji, než na benzín či naftu.

Kolik vás bude stát nabíjení doma

Při jízdě po městě s průměrnou rychlostí 50 km/h vás vyjde domácí nabíjení Tesly na 1,19 Kč na jeden kilometr. Pokud byste nabíjeli u dedikovaných nabíjecích stanic či měli noční proud, cena bude samozřejmě výrazně nižší, ale většina lidí parkuje i nabíjí doma.
Při jízdě mimo město (90 km/h) vás vyjde kilometr na korunu a pokud budete jezdit výhradně po dálnici rychlostí 130 km/h, tak počítejte s cenou 1,25 Kč/km. Pro srovnání – ultraúsporný dieselový motor se spotřebou 5 l na 100 km vás vyjde na 1,80 Kč/km.

foto: Tesla

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Plíseň v autě

Plíseň v autě – jak se ji zbavit jednou pro vždy

0
Plísně. Velký nepřítel nejen každého řidiče. Stává se poměrně často, že právě plísně obsadí interiér vašeho vozu a následně je jen velmi těžké s nimi...