Domů » Pro řidiče » Imobilizéry VW mají příliš krátký kód

Imobilizéry VW mají příliš krátký kód

0
Imobilizéry VW mají příliš krátký kód

Šance na prolomení kódu imobilizérů aut je vyšší

Nizozemská univerzita Nijmegen zveřejnila výzkum, zabývající se imobilizéry používanými pro osobní auta, a ukázalo se, že dálkové ovládání nemusí vozy chánit dostatečně.

Ohrožené značky

Značky, které používají imobilizéry s čipem Megamos Crypt, jsou údajně ohroženější než ostatní – čip totiž obsahuje velmi dlouhý kód, jehož prolomení by zabralo mnoho let, jenže zjednodušený způsob programování neobsahuje kompletní kód, ale jen jeho část, a tak je jednodušší jej prolomit.

Megamos Crypt se používá v autech koncernu Volkwagen, tedy kromě VW i je to i značka Škoda, Seat, Audi, Porsche, Bugatti, ale také Scania, Bentley a Lamborghini. Tento čip však využívaly také značky Fiat, Honda, Peugeot, Volvo a Maserati.

Kód je velmi složitý i u VW

Na problém se přišlo už před dvěma lety, ale automobilky zabránily jeho zveřejnění a ve VW vylepšili zabezpečení. Prolomení kódu tímto způsobem totiž není otázkou několikaminutové práce na ulici, oba případy vyžadovaly delší práci s počítačem.

foto: Janina Michlová

Previous article Citroen končí s hydraulikou
Next article Honda Civic desáté generace
Nadšenec do všeho, co jen trochu smrdí benzínem. Zároveň také spoluzakladatel magazínu Autotrip.cz. Nejvíce ho baví auta, "se kterými si člověk může více hrát a cítí odezvu při každém manévru". Nejčastěji pro vás Marek připravuje různé návody, postupy a informační články.

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Utahovací moment kol

Utahovací moment kol – Jak správně utahovat kola?

0
Výměna pneumatik před zimou se opět blíží. Řada řidičů s přezutím míří do pneuservisů, někteří ale chtějí ušetřit, a proto si raději mění gumy sami....