Nejlepší SUV roku 2015

0
6918

SUV tady, SUV tam

Tak by se dala popsat situace s novými automobily na trhu. Není samozřejmě čemu se divit. Zákazníci ve vozech SUV vidí snoubení se praktičnosti, bezpečnosti, prostupnosti terénem a snad i nějakého sportovního vyžití. Díky tomu řidiči tyto vozy kupují jako smyslů zbavení. Automobilky se jim tak logicky snaží nabídnout co nejširší plejádu různých modelů, které by dokázali uspokojit touhy všechny jejich touhy.

Pojďme se tedy podívat na nejzajímavější SUV, které v letošním roce prožili svoji premiéru:

Nová definice luxusu

Samozřejmě, jako první musíme uvést pýchu britské automobilky sídlící ve městě Crewe. Zmíněným vozem je samozřejmě Bentley Bentayga. Nejen, že se jedná o nejrychlejší a nejdražší sériově vyráběné SUV na světě. Jde zároveň o vůz, který nastoluje zcela novou definici slova luxus. To pochopí každý jistě i z fotografií, skutečný luxus na vás ale dýchne teprve při skutečném posazení do vozu.

Tuscon by chtěl vládnout

Dalšího zástupce segmentu Sport Utiliti Vehicles jistě zná každý Čech velice dobře díky všudypřítomné, agresivní reklamní kampani „A teď tu vládnu já.“ Řeč není o žádném jiném voze, než o sebevědomém SUV od jihokorejského výrobce Hyundai – Tuscon. Ten sází především na výrazný design, který pochází od designerů z evropské pobočky automobilky. Je v celku pochopitelné, že si Tuscon své zákazníky v našich končinách nalezne poměrně snadno. Nabízí sebevědomé jízdní vlastnosti a již zmíněný design. Jedinou vadou na jeho kráse může být poměrně vyšší cena v porovnání s konkurencí.

Nezpochybnitelný král SUV

Tuscon by rád vládl. Kdo je ale skutečně nezpochybnitelným králem SUV? Neudeme Vás dlouho napínat. Vítězem soutěže SUV roku 2015 se stalo nové Volvo XC90. Již první generace vyráběna od roku 2002 do 2014 byla považována za jedno z nejlepších SUV na trhu. Je tak jasné, že stejná očekávání byla kladena na novou generaci. Ta dokázala veškeré očekávání mnohonásobně překonat. Hned zprvu všem vyrazil dech její úchvatný futuristický design. Následně si získala srdce novinářů i veřejnosti svými jistými jízdními vlastnostmi a pro Volvo tolik typickou úrovní bezpečnosti.

Zdroj fotografií: Bentley, Hyundai, Volvo

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno