Domů Aktuality Nedovolené úpravy aut – co se od června mění?

Nedovolené úpravy aut – co se od června mění?

1
23862

Co mění nový zákon?

Se začátkem letošního měsíce června vstoupil v platnost dlouho očekávaný zákon, který poměrně radikálně změní vztahy autoservisů a jejich zákazníků. Co vše nový zákon upravuje?

Do června letošního roku měli řidiči možnost se při silniční kontrole vymlouvat, že autoservis je neinformoval, že změny provedené na jejich jsou v rozporu se silničním zákonem. Novým zákonem se ale vše mění.

Od června 2017 jsou autoservisy povinny majiteli vozu nahlásit, jaké konkrétní změny byly na voze provedeny a zda nejsou v rozporu s možností provozovat vozidlo na veřejných komunikacích. Toto hlášení bude probíhat formou formuláře, který servis vystaví ve dvou provedeních. Ten majitel vozu podepíše, čímž prokáže že ví o všech zásazích servisu do vozidla.

Jaké hrozí sankce?

Pokud servis této povinnosti nedostojí, hrozí mi pokuta od příslušných orgánů až ve výši půl milionu korun. Pokud bude motorista přistižen s vozidlem, které neodpovídá technickým regulím, nepomůže mu již žádná výmluva a bude mi hrozit pokuta padesát tisíc korun, ve zvláštních případech až sto tisíc korun.

Další změnou, kterou nový zákon přináší je povinnost stanic pro měření vypouštěných emisí, pořizovat fotodokumentaci zkontrolovaných vozidel.

 

Jak správně na podélné parkování?

 

Foto: Pexels.com

 
Sdílejte
Předchozí článekRozbilo se vám auto? Rychlá půjčka to vyřeší
Další článekŠkoda Karoq podrobně! Co přináší nového?
Ve vodách motoristické novinařiny se pohybuji již pátým rokem. Podílel jsem se na chodu mnoha webových projektů s motoristickou tématikou. Pravidelně navštěvuji tiskové konference, autosalony a další podobné akce, s cílem připravit pro své čtenáře co možná nejkvalitnější obsah.

1 komentář

  1. To už si ze mě dělají prdel ne? To se bude stupňovat víš a víš dokud auta.nedokážou úplně? Treba filtr pevnych částic neboli DPF filtr je úplně k hovnu nemá žádný význam je to sice pěkný že pres vyfuk nic nejde ale když se u něj provádí regenerace tak to 20x horší než kdyby tam nebyl, jako řeknete mi co. Si tim chcou dokazat mam stareho golfa a jezdim tak aby zamnou nebylo vidět a každej mi na to může úplný hovno

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here