Domů Pro řidiče STK se letos prodraží

STK se letos prodraží

0
11776

Rok plný změn a zdražování

Příchod nového roku nám přinesl bezpočet změn silničního zákona. O těch jsme vás již na našem portále několikrát informovali. Jednomu aspektu avizovaných změn jsme se ale nevěnovali. Tím je úprava pravidel provádění státních technických kontrol vozů. Provozovatelům STK od nového roku přibylo mnoho nových povinností, což znamená jediné. Řidiči se musí připravit na zdražování. Některé zdroje hovoří o navýšení ceny až o třetinu, oproti loňskému roku.

 

Plošné zdražení o dvacet až třicet procent!

„Chystá se plošné zvyšování cen. V průměru o dvacet třicet procent.“ uvedl v rozhovoru pro Hospodářské noviny, Jiří Rejmon, šéf sdružení provozovatelů stanic technické kontroly.

 

A proč k takovému nárůstu cen vůbec dochází?

Vysvětlení je jednoduché. Od začátku letošního roku je povinností stanic STK každý vůz, na důkaz absolvování prohlídky, vyfotografovat a výsledný snímek uložit do patřičné databáze. Stanice STK tak musí nakoupit vybavení a zaškolit pracovníky, na jejichž bedra tento úkol připadne.

 

Jedná se o opatření, které má zamezit tomu, že vůz dostane STK bez toho, aby se ke kontrole vůbec dostavil.

 

Foto: Pixabay.com

 

 
Sdílejte
Předchozí článekMatt LeBlanc se stává novým moderátorem Top Gearu!
Další článekMahindra představuje indickou verzi X6
Ve vodách motoristické novinařiny se pohybuji již pátým rokem. Podílel jsem se na chodu mnoha webových projektů s motoristickou tématikou. Pravidelně navštěvuji tiskové konference, autosalony a další podobné akce, s cílem připravit pro své čtenáře co možná nejkvalitnější obsah.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here