Domů » Aktuality » Mýto bude vybírat i nadále Kapsch

Mýto bude vybírat i nadále Kapsch

0
Mýto bude vybírat i nadále Kapsch

Další tři roky bude spravovat mýtné Kapsch

Česká vláda rozhodla, že i po vypršení smlouvy na výběr mýtného na našich dálnicích s rakouskou firmou Kapsch bude spolupráce pokračovat.

Mikrovlnná technologie na další tři roky

Ministr dopravy Daniel Ťok chtěl sice smlouvu prodloužit o pět let, protože na tuto dobu by se do výběrového řízení přihlásilo více firem než jen Kapsch. ČSSD nakonec prosadila požadavek kratší doby a výměnou za to upustila od svého původního požadavku na zpoplatnění silnic druhé a třetí třídy, kvůli čemuž by se musela změnit legislativa.

Novou smlouvu potřebuje stát uzavřít před začátkem roku 2017, kdy končí smlouva s dosavadním provozovatelem, firmou Kapsch. Ta pro výběr mýta využívá mikrovlnná zařízení. Tentýž systém se používá v Rakousku a Polsku, v Německu a na Slovensku se mýtné, potažmo vozy, sledují pomocí satelitu.

Příští technologie může být satelitní

Po vypršení smlouvy bude vypsáno další výběrové řízení, které bude moci nabízet i jinou technologii výběru mýta, mezi možnosti se řadí například satelitní technologie.

foto: wikimedia.org

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Plíseň v autě

Plíseň v autě – jak se ji zbavit jednou pro vždy

0
Plísně. Velký nepřítel nejen každého řidiče. Stává se poměrně často, že právě plísně obsadí interiér vašeho vozu a následně je jen velmi těžké s nimi...