Neomezená rychlost v Německu: Mnozí by ji snížili až na 120 km/h

0
2744
Konec neomezené rychlosti v Německu

Čím je známé Německo? Samozřejmě jsou tam krásné kulturní památky a přírodní zajímavosti, ale každého nadšence do motorismu zajímá hlavně neomezená maximální rychlost. A ještě tedy Nürburgring. Tyto dálnice jsou jedno z mála míst, kde můžete reálně a legálně vyzkoušet maximální rychlost svého vozu. Tomu ale má být v blízké budoucnosti konec a o výsadu neomezené rychlosti se připraví sami Němci.

Mýty již byly vyvráceny

Ano, tyto dálnice jsou jediným místem v Evropě, kde je neomezená rychlost povolena. Proto je neomezená rychlost v Německu mnohým trnem v oku a za každou cenu se s tím snaží něco udělat. Zajímavé je, že vozy jsou rok od roku bezpečnější a dnes, když jsou technologie na vrcholu, by se měla maximální rychlost snížit na 130 km/h. Takhle to známe třeba u nás na českých dálnicích. Dokonce bylo potvrzeno, že neomezená rychlost nevede ke zvýšené nehodovosti. Je tomu právě naopak, jelikož německé dálnice jsou jedny z nejbezpečnějších v Evropě. Ani na znečištění ovzduší nemá neomezená rychlost nijaký vliv.

TIP: Dálniční poplatky Německo

Čím argumentují? Oněmi vyvrácenými mýty

Snaživce neodradilo neúspěšné první kolo hlasování a již plánují kolo druhé. Vždyť dne se v Berlíně sešla vládní koalice a hlavní téma sjezdu je právě konec neomezené rychlosti. Co je jejich cílem? Podle jejich slov povede zavedení maximální rychlosti 130 km/h ke zvýšené bezpečnosti a k ochraně klimatu. To jsou přesně body, které jsme si před chvilkou vyvrátili.

Co na to říkají Němci?

Jenže tohle je pouze špička ledovce. Ve vysokých sférách totiž probíhá boj eko-nadšenců proti motoristům. Jedná se i o zdanění pro auta s velkou spotřebou. Byl proveden i průzkum mezi běžnými Němci, jehož účelem bylo zjistit, jaký mají názor na zavedení maximální rychlosti na dálnicích. Z vybrané skupinky by třetina byla pro zavedení 130 km/h, 17% to odmítá a téměř 15% by si přálo maximální rychlost snížit až na 120 km/h.

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno