Domů » Pro řidiče » Středočeské silnice: chystají se poplatky?

Středočeské silnice: chystají se poplatky?

0
Středočeské silnice: chystají se poplatky?

Ve středočeském kraji zvažují, že zavedou poplatky

Na vybraných silnicích první a druhé třídy ve středočeském kraji se zvažuje jejich zpoplatnění. Poplatky by byly povinny platit pouze nákladní vozy, které tak šetří částky za placení mýtného na dálnicích.

Sledování prostřednictvím GPS

Podle hejtmana Miloše Petery by se nestavěly mýtné brány, ale je možné při platbách a sledování využívat GPS.

Kraje chtějí zavést vysokorychlostní vážení kamionů a ulevit tak obcím, které leží na trasách podél dálnic, jimž se kamiony vyhýbají.
U nás se vybírá elektronické mýtné na celkem 1400 km dálnic, ale také rychlostních silnic a několika silnic první třídy, v systému je nyní zaregistrování více než 800 tisíc kamionů.

Úleva postiženým obcím

Lidé mají s těžkou kamionovou dopravou ve svých obcích stále větší problémy, a navíc opravy těžkou dipravou poničených silnic už nechce platit Evropská unie.

foto: www.ceskedalnice.cz

Previous article Tesla S P85: skutečná spotřeba
Next article Festival rychlosti Goodwood 2015
Nadšenec do všeho, co jen trochu smrdí benzínem. Zároveň také spoluzakladatel magazínu Autotrip.cz. Nejvíce ho baví auta, "se kterými si člověk může více hrát a cítí odezvu při každém manévru". Nejčastěji pro vás Marek připravuje různé návody, postupy a informační články.

Přidat komentář

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

kontrolky v autě

Kontrolky v autě – Velký přehled všech kontrolek

0
Automobily stále více technologicky vyspívají a disponují tak vyspělejšími a složitějšími funkcemi a bezpečnostními systémy, proto potřebují i sofistikovanější palubní počítače, jejichž hlavním úkolem...